Rusza Akademia Kina CSK!

Lubelskie Centrum Spotkania Kultur wychodzi naprzeciw widzom, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o kinie i filmach. Już w najbliższy czwartek startuje wirtualna Akademia Kina CSK. Na wykładach i spotkaniach online, na żywo, w lekkiej i luźnej atmosferze będzie można poznać najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie.

PIERWSZY WYKŁAD: „Kolorowe sny. Kolor w filmie – historia rola i znaczenie”,
prowadzący: Tomasz Kolankiewicz
30 kwietnia 2020, godz. 19:00,

Kolor obecny jest w kinie niemal od początku. Najpierw przez malowanie farbami wprost na taśmie, potem uzyskiwany w wyniku procesów chemicznych, w końcu dzięki wynalezieniu barwnej taśmy filmowej. Jednak kolor może mieć większe znaczenie niż tylko uwiarygodnienia świat przedstawionego, tworzenie iluzji rzeczywistości. Kolor może być także wykorzystywany do tworzenia nowych znaczeń i sensów, być elementem języka filmowego, którym twórcy porozumiewają się z widzami, poprzez który przekazują ukryte znaczenia. Tematy kolejnych wykładów wkrótce.

Ważne: udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/2S783gu

fot. Maurycy Stankiewicz

Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu i programista filmowy współpracujący z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Teatrem Nowym w Warszawie, Gildią Reżyserów Polskich i licznymi festiwalami filmowymi. Przez wiele lat członek redakcji filmowej TVP Kultura. Autor kilkuset telewizyjnych i kilkudziesięciu kinowych przeglądów filmowych. Pracuje nad książką w całościowy sposób opisującą fenomen polskiego powojennego kina gatunkowego.

0 comments on “Rusza Akademia Kina CSK!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.