Rusza Krakowski Festiwal Filmowy!

W najbliższą niedzielę, 28 maja rusza 63. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Czeka nas prawdziwe święto kina dokumentalnego oraz filmów krótkometrażowych i animowanych. W ramach wydarzenia odbędą się także liczne debaty, wystawy oraz koncerty. Jeśli ktoś nie jest w stanie być osobiście w Krakowie – to nic straconego. Od 2 do 18 czerwca będzie można obejrzeć wybrane filmy na internetowej platformie KFF VOD. 

Krakowski Festiwal Filmowy to przede wszystkim konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, DocFilmMusic oraz polski. Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych jest jednym z ciekawszych punktów festiwalu. W tym roku do nagrody Złotego Smoka nominowane są aż cztery polskie produkcje!

Zostanie również przyznana nagroda Smok Smoków. To najwyższe wyróżnienie Rady Programowej Krakowskiej Fundacji Filmowej, organizatora Krakowskiego Festiwalu Filmowego, jako wyraz uznania za wkład w rozwój światowej kinematografii w dziedzinie filmu dokumentalnego i animowanego. Tegorocznym laureatem został Michael Dudok de Wit, twórca filmów animowanych.

Zapowiada się więc prawdziwa filmowa uczta!

 

0 comments on “Rusza Krakowski Festiwal Filmowy!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.