Festiwal Filmu Filozoficznego – spotkanie z ambitnym i inspirującym kinem

fff2

Z każdym rokiem mamy w Polsce organizowanych co raz więcej Festiwali Filmowych. Czasami ciężko się zdecydować, na który warto się wybrać. Postanowiłam więc zaproponować Wam te, na których miałam okazję być i okazały się wartościowe, jak również takie, które polecały mi osoby, które cenię.

pasoliniPierwszą filmową imprezą, którą chciałabym Wam polecić jest krakowski Festiwal Filmu Filozoficznego. Tegoroczna edycja będzie już 9. spotkaniem, podczas którego zaprezentowane zostaną filmy skłaniające do głębszej refleksji i dyskusji filozoficznej. W tym roku organizatorzy Festiwalu – Marzena Dudziuk-Koluch oraz Sylwia Szczepańska-Horoszko – zaproponują nam kino włoskie. Zaprezentowane zostaną najważniejsze dzieła Pier Paolo Pasoliniego. Hasłem przewodnim będzie: amor fati/fatum amoris jako punkt wyjścia do dyskusji na temat dorobku reżysera i analizy jego dzieł w kontekście kultury współczesnej oraz ludzkiej egzystencji. Pokazane zostaną przede wszystkim mniej znane filmy Pasoliniego, prezentujące jego bogaty i różnorodny dorobek. Jednocześnie uczestniczy będą mieli okazji zapoznać się z pozafilmową twórczością reżysera. To będzie jedyna w swoim rodzaju okazja, aby przybliżyć sobie sztukę, poezję, teatr widziany oczami tego kontrowersyjnego artysty.
Festiwal odbędzie się w marcu w Krakowie. Gośćmi imprezy będą m. in: reżyser dokumentu „Prochy Pasoliniego” – Pasquale Misuraca wraz z producentką filmu – Alexandrą Zambą oraz autor jedynej polskiej filmowej monografii Pasoliniego „Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa”- Piotra Kletowskiego, a także filolog klasyczny i tłumacz – Krzysztofa Bielawskiego.

Zachęcam do odwiedzenia strony Festiwalu: www.festiwalfilmufilozoficznego.com, gdzie będzie można znaleźć więcej szczegółów na temat tego wydarzenia.

Szczerze polecam i zapraszam!

0 comments on “Festiwal Filmu Filozoficznego – spotkanie z ambitnym i inspirującym kinemAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.