Wakacyjna podróż filmowa – Festiwal Kinobus już 28-30 sierpnia!

logo_kb

Interesują mnie ciekawe, nieszablonowe inicjatywy związane z kinem. A jak już ktoś łączy kino z podróżami to ma moje pełne poparcie! Jeśli ktoś z Was będzie w trakcie najbliższych wakacji na Podkarpaciu to zachęcam do uczestnictwa w Festiwalu Kinobus – festiwalu jedynym w swoim rodzaju – bo objazdowym. Przez trzy dni tytułowy „kinobus” będzie woził pasażerów po miejscach związanych z kulturą regionu. Przede wszystkim będą to oczywiście kina – zarówno te działające jak i te, które kiedyś bawiły widzów.  Uczestnicy rozpoczną podróż w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Dalej trasa zapowiada się jeszcze ciekawiej:  Łańcut, Jarosław, Przemyśl, Sanok, Jasło. W wielu miejscach odbędą się seanse filmowe i pokazy plenerowe.

Nasz program staje się coraz bogatszy. Tu i ówdzie zainspirowaliśmy lokalnych działaczy i badaczy do zgromadzenia dotychczas rozproszonych informacji o kinowej tradycji miast i miasteczek, czekają nas ciekawe spotkania,pokazy kinowe i plenerowe, oczywiście otwarte dla lokalnych społeczności – zachęca Maciej Gil, historyk kina, autor trasy pierwszego polskiego Kinobusu.

Festiwal Kinobus.pl to idealny pomysł na spędzenie ostatnich dni wakacji. Podkarpacie to miejsce warte bliższego poznania! Nie tylko w kontekście niezależnych kin, które tworzą czy też tworzyły kulturowy charakter tych miejsc. Uczestnicy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w obchodach 650-lecia miasta Jasło czy też Międzynarodowych Dniach Wina. Ponadto zwiedzą uzdrowisko Iwonicz Zdrój, w którym znajdują się liczne źródła lecznicze. Cóż więcej potrzeba, aby w pełni się zrelaksować, a jednocześnie spędzić aktywnie czas?

Organizatorem polskiego Kinobusu jest krakowska Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, która tworzy Kino Agrafka, Kinokawiarnię KIKA i DKF Rozpięci.

Cena: 170 zł (bilet kinobusowy, wikt i opierunek) + 15 zł (wstęp do muzeów). Szczegóły i od 1 czerwca sprzedaż biletów na stronie kinobus.pl oraz na profilu facebook.com/kinobuspl

Projekt Kinobus / Podkarpacie 2015 otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Blog Kinoamator.net jest jednym z patronów medialnych Festiwalu.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Festiwalu: www.kinobus.pl

0 comments on “Wakacyjna podróż filmowa – Festiwal Kinobus już 28-30 sierpnia!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.