Kino na kozetce

Na szczęście świadomość dotycząca problemu depresji jest  w naszym społeczeństwie co raz większa. Co raz więcej osób wie, że to poważna choroba, którą można i należy leczyć. Kino, zarówno światowe jak i polskie, też często porusza tematykę związaną ze zdrowiem psychicznym człowieka, wszelkiego rodzaju zaburzeniami, depresją czy też procesem terapii. Z okazji przypadającego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją przygotowałam dla Was zestawienie kilku filmów związanych z tym ważnym tematem.

„Bez tajemnic” reż. Anna Kazejak

„Chcę być gruba, chcę mieć cellulit, rozstępy, chcę chodzić w rozciągniętym t-shircie, ale czuć, że właśnie taką ktoś mnie kocha.”

FOT. HBO

„Poradnik pozytywnego myślenia” reż. David O. Russell

„Patrzenie na chmury jest bolesne, ale – jak większość spraw, które przynoszą ból – pomaga.”

FOT. Forum film poland

„Annie Hall”  reż. Woody Allen

„Przychodzi stary facet do psychiatry i mówi: Panie doktorze, mój brat zwariował. Myśli, że jest kurą. A lekarz na to: To czemu nie odda go pan do wariatkowa? – A facet: – Oddałbym, ale potrzebuję jajek. To chyba takie mam podejście do związków. Wie się, że są całkiem irracjonalne, szalone, absurdalne i… Ale chyba kontynuujemy je, bo większość z nas potrzebuje jajek.”

FOT. FILMWEB

„Przerwana lekcja muzyki” reż. James Mangold, Jonathan Kahn

„Gdy raz wejdzie ci to w głowę zmienia cię w dziwny nowy gatunek. Wyobraź sobie formę życia, która uwielbia fantazjować na temat swojej zagłady. Zrobisz głupią uwagę- chcesz się zabić. Podoba ci się film- żyjesz. Spóźnisz się na pociąg- zginiesz.”

FOT. FILMWEB

„Niebezpieczna metoda” reż.  David Cronenberg

„Nigdy nie zaakceptuję tego, że zrozumienie do niczego nie prowadzi. Musimy odkryć nowe rejony. Wrócić do źródeł tego, w co wierzymy. Nie chcę tylko otwierać drzwi i pokazywać pacjentowi jego choroby. Zgniatać go jak robaka. Chcę pomóc mu znaleźć nową tożsamość. Wysłać go w podróż, na końcu której stanie się tym, kim zawsze pragnął być.”

FOT. MONOLITH FILMS

0 comments on “Kino na kozetceAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.