Zdolni, młodzi filmowcy z zespołu „Nazwa była za długa”

Kiedy spotka się ze sobą kilka młodych i kreatywnych osób może wyjść z tego ciekawy i inspirujący projekt. A nawet kilka projektów, bo pomysłów tym osobom nie brakuje. Zespół Filmowy „Nazwa była za długa” to grupa zapaleńców, których łączy pasja filmowa i chęć do działania.

Swoją działalność oficjalnie rozpoczęli w 2004 roku –  od tego czasu tworzą własne etiudy, realizacje z wydarzeń, współpracują z licznymi instytucjami i inicjatywami filmowymi, takimi jak Etiuda&Anima, FixaFilm, OFF Plus Camera czy też XL Teatr.  Są wszechstronni, działają w zakresie całej produkcji filmowej oferując swoje usługi również na etapie pre-produkcji (scenariusz, dokumentacja, casting) i post-produkcji (montaż, dźwięk, animacje).

Twórcami i inspiratorami działalności zespołu są dwaj młodzi filmowcy: Karol Bereza oraz Tomasz Jan Brzyszko  – reżyser, scenarzysta, montażysta oraz kierownik produkcji. Obecnie, razem Tomaszem Brzyszko, jednym z najaktywniejszych członków zespołu jest Jacek Kramarski – zajmujący się w głównej mierze układaniem w głowie ciekawych historii, a dalej pisaniem scenariuszy. Oczywiście za sukcesami zespołu stoją również pozostali członkowie: reżyserzy, aktorzy, kierownik planu, realizator dźwięku, make-up artist czy też osoba odpowiedzialna za kwestie graficzno-techniczne.

pojdziecie-wszyscy-o-polnocy

Poza komercyjną działalnością, zespół tworzy również swoje autorskie filmy takie jak etiuda „Pójdziecie wszyscy o północy” – zrealizowana w konwencji niemego filmu grozy. Scenariusz filmu oparty został na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce na Podlasiu. Zdjęcia nakręcono na terenach Siennicy Różanej, przy wsparciu mieszkańców i aktorów z lokalnego teatru.

Młodzi twórcy zrealizowali również film „G-Roy” – opowieść o młodym chłopaku z małego miasteczka, który stara się robić karierę w Warszawie, do czasu gdy pewnego dnia otrzymuje wiadomość i musi natychmiast wrócić w rodzinne strony. Wyjazd ten stanie się źródłem nie tylko niespodziewanej przygody, ale także zdobywania wiedzy o sobie samym.

Ich najnowsza produkcja –  „Drgania” powstała w trakcie trwania projektu 48 Hours Film Project Warszawa i miała swoją premierę 2 października w warszawskim kinie Iluzjon. To również film stworzony w konwencji kina grozy.

Zespół „Nazwa była za długa” działa więc na najwyższych obrotach, rozwijając warsztatową wiedzę i przekuwając swoje pomysły na filmowe realizacje. Trzymam kciuki za ich dalsze projekty.  Zachęcam też do odwiedzenia ich strony internetowej, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o ich działalności, a także znaleźć namiary kontaktowe: http://zespol-filmowy.pl/

Na pewno chętnie wesprą na każdym etapie tworzenia filmu, czy to komercyjnego czy artystycznego. Podejmą również współpracę z filmowcami czy też aktorami, którzy chcieliby wziąć czynny udział w ich kolejnych realizacjach. Na pewno warto więc ich bliżej poznać!

0 comments on “Zdolni, młodzi filmowcy z zespołu „Nazwa była za długa”Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.