Przyjaźń na szklanym ekranie.

Mówi się, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” i że „„przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi”. Coś w tym jest, bo przyjaźń to taka relacja, gdzie nie trzeba między sobą nic udawać, gdzie można się nie odzywać miesiącami, ale wiedzieć, że w razie problemów ta druga osoba jest, pamięta, myśli i wspiera. To wyjątkowa relacja, która pozwala nam wykaraskać się z bagna, w które wpadamy. Pozwala dzielić się radością, której doświadczamy. Myślę, że w tych trudnych czasach, w których żyjemy, prawdziwa przyjaźń pozwala nam mieć nadzieję na to, że mimo wszystko, przetrwamy.

W filmach i serialach motyw przyjaźni też jest mocno obecny. Przyjrzyjmy się kilku niezapomnianym przyjaźniom.

„Thelma i Louise” reż. Ridley Scott

Thelma: Jesteś dobrą przyjaciółką.
Louise: Ty też, najlepszą. Jak ci się podoba wycieczka do tej pory ?
Thelma: Chyba trochę poszalałam !
Louise: Zawsze byłaś szalona. Pierwszy raz mogłaś tak naprawdę się uzewnętrznić.

„Firefly Lane”

„Takie właśnie są najlepsze przyjaciółki. Podobnie jak siostry i matki, potrafią wkurzyć, skłonić do płaczu, złamać serce, ale ostatecznie, w krytycznej sytuacji, są przy nas i sprawiają, że śmiejesz się nawet w najciemniejszej godzinie”

 „Sex w wielkim mieście”

„Mówi się, że nic nie trwa wiecznie, marzenia się zmieniają, trendy przemijają, ale przyjaźnie nigdy nie wychodzą z mody”

„Stalowe magnolie”

„Nie jestem wariatką. Po prostu od czterdziestu lat mam zły humor.”

„Przyjaciele”

„Oni nie wiedzą, że my wiemy, że oni wiedzą, że my wiemy.”

„Koniec niewinności”

„Kiedy się starzejemy, co raz trudniej jest po prostu wierzyć. Nie chodzi o to, że nie chcemy, ale wydarzyło się za dużo i już po prostu nie potrafimy.”

„Chirurdzy”

„Więzi, które nas łączą, są czasami niemożliwe do wyjaśnienia. Niektóre więzi  przeciwstawiają się odległości, czasowi i logice; ponieważ niektóre więzi są po prostu nam przeznaczone.”

0 comments on “Przyjaźń na szklanym ekranie.Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.