Splat!FilmFest nadchodzi!

Jeśli lubicie się bać, cenicie sobie kino gatunkowe na najwyższym poziomie, mieszkacie lub wybieracie się w najbliższym czasie do Lublina to koniecznie weźcie udział Splat!FilmFest, który odbędzie się w dniach 15-24 września. To największy międzynarodowy festiwal kina gatunkowego w Polsce.

W trakcie wydarzenia czekają na Was premiery najlepszych i najważniejszych horrorów i thrillerów z 2016 i 2017 roku. Możecie wybierać wśród kilku sekcji tematycznych: STRACH I TERROR to idealna opcja dla osób o niezwykle mocnych nerwach, GIRL POWER to filmy, które burzą stereotypowe podejście do pokazywania kobiecych postaci w horrorach. Sekcja WTF na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym, a kategoria STRASZNIE ŚMIESZNIE poza strachem, zaserwuje widzom również niezłą dawkę dobrego humoru. Ciekawie zapowiada się też sekcja CULT CLASSIC, dzięki której będzie można nadrobić filmowe zaległości. W jej ramach odbędzie się również przegląd dzieł Andrzeja Żuławskiego.

Festiwal, poza świetnymi filmami, to także wykłady, dyskusje i spotkania z twórcami. W trakcie tegorocznej edycji gościem specjalnym będzie Julius Ramsay – reżyser takich obrazów jak „The Walking Dead”, „Outcast” czy „Krzyk”. Będzie można również wziąć udział w spotkaniu z Xawerym Żuławskim i porozmawiać o bogatej twórczości jego ojca.

Chcecie wiedzieć więcej? Wpadajcie na stronę: www.splatfilmfest.com

Splat!FilmFest
15-24 września 2017
Lublin, Centrum Kultury
ul. Peowiaków 12

0 comments on “Splat!FilmFest nadchodzi!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.